Jak powszechnie wiadomo, dla zachowania zdrowia oraz giętkości ciała konieczny jest ruch. Jednorazowy spacer czy półgodzinne ćwiczenia fizyczne nie przyniosą jednak trwałych rezultatów, jeżeli nie będą powtarzane regularnie. Jedną z ciekawych aktywności fizycznych, która sprawia, że łatwiej nam systematycznie dbać o nasze ciało jest bez wątpienia joga. Co więcej, dzięki odpowiednio często praktykowanej jodze możemy zatroszczyć się nie tylko o nasze ciało, ale również o swój umysł. W opanowaniu tej tylko na pozór trudnej sztuki pomogą nam specjalistyczne książki.

Co na początek przygody z jogą?

Osoby, które dopiero co rozpoczynają przygodę z jakimkolwiek rodzajem aktywności fizycznej będą potrzebowały pewnego wsparcia. Nie inaczej jest z jogą. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego jak prawidłowo wykonywać poszczególne asany. Nie mniej ważna jest umiejętność odpowiedniego wychodzenia z poszczególnych pozycji. Dlatego swoją przygodę z jogą warto rozpocząć od lektury książki zatytułowanej „Joga-kompletny przewodnik dla początkujących”. Martin Cory, która jest autorką wspomnianej pozycji, posiada wieloletnie doświadczenie jako instruktorka jogi. Postanowiła ona podzielić się swoimi wskazówkami z osobami, które tak jak ona chciałyby wyruszyć w niezapomnianą podróż do świata jogi. Czytając tę książkę poznamy 35 pozycji, z których wykonaniem poradzą sobie nawet osoby, które nigdy wcześniej jogi nie ćwiczyły. Dowiemy się również jakie wyróżniamy style jogi oraz na jakie korzyści możemy liczyć, systematycznie ją praktykując. Kolejną godną polecenia lekturą jest „Joga 7/7”, której autorką jest Gertrud Hirschi. Jest to światowej sławy specjalistka od spraw związanych z jogą i medytacją. Udowadnia ona, że wystarczy już siedem minut ćwiczeń dziennie, aby móc czerpać korzyści zdrowotne. Dzięki lekturze książki dowiemy się w jaki sposób odstresować się z jogą. Poznamy również skuteczne pozycje, które wzmocnią i rozciągną nasze ciało.

Szukasz książki tylko dla kobiet? Zainteresuj się jogą hormonalną

Wśród miłośników jogi przeważają przedstawicielki płci pięknej. To właśnie im najczęściej zależy na uspokojeniu hormonów, których nadmiar lub niedobór może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem fizycznym jak i psychicznym. „Joga hormonalna. Jak zachować hormonalną równowagę” to pozycja idealna dla wszystkich pań, które chcą pozbyć się problemów na tle hormonalnym. Dinah Rodrigues, autorka książki wprowadza nas do wyjątkowego, kobiecego świata jogi. Warto dodać, że autorka książki jest słynną joginką brazylijską. Dzięki książce dowiemy się w jaki sposób pobudzić żeńskie gruczoły, odpowiedzialne za produkcję hormonów do prawidłowej pracy. Istnieje szereg badań, które dowodzą, że joga hormonalna faktycznie może okazać się remedium na wiele nurtujących płeć piękną problemów. Skuteczność jogi hormonalnej potwierdzają kobiety, które zaufały jej sile. Aby się jednak o tym przekonać, trzeba wejść do świata jogi i pozwolić sobie odczuć jej dobroczynne i odprężające działanie.

Please follow and like us: