Obecnie na rynku znajdują się coraz liczniejsze materiały i książki o radiestezji – nauce, o której większość osób słyszała w kontekście przeprowadzanych z wykorzystaniem różdżek i wahadełek żył wodnych oraz miejsc do kopania studni. Jest nauką zajmującą się przede wszystkim promieniowaniem. To właśnie dzięki niemu wykorzystując na przykład różdżkę można znaleźć źródła naturalnego promieniowania.

Do czego służy radiestezja?

Doświadczeni radiesteci potrafią odnajdywać nie tylko żyły wodne, ale również uskoki tektoniczne lub złoża różnego rodzaju surowców naturalnych. Dodatkowo, wiele zagadnień, którymi radiestezja się zajmuje, jest związanych z naszym codziennym życiem – począwszy od wybierania naczyń w kształtach, które pozwolą wzmacniać energię spożywanych pokarmów, poprzez wybieranie sposobu usadzenia roślin w ogrodzie, pozwalający na maksymalne wykorzystanie ich potencjału, po diagnozowanie chorób lub określanie sposobu polaryzacji ciała danej osoby.

Skąd czerpać wiedzę?

Niezależnie od tego, czy jest się osobą zupełnie początkującą w dziedzinie radiestezji, czy też posiada się wieloletnie doświadczenie, warto sięgać po specjalistyczną literaturę. Napisane przez praktyków książki o radiestezji pozwolą w sposób uporządkowany nabyć nową wiedzę, jak i będą doskonałą pomocą przy jej odświeżaniu.

Osobom, które chcą w pierwszej kolejności zapoznać się z problematyką i ogólnymi zasadami radiestezji warto polecić opracowanie Stanisława Polaka pt. „Radiestezja. Natura i zdrowie”. Stanowi doskonałą pozycję dla początkujących, pozwala również zapoznać się z możliwościami radiestezji w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego.
Autor zajmuje się radiestezją od ponad 30 lat, jest członkiem Ogólnopolskiego Cechu Bioenergoterapeutów i Radiestetów oraz prezesem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji.

Wahadełko – jak zacząć

Z kolei w rozpoczęciu przygody z wahadełkowaniem pomoże książka Leszka Mateli, niekwestionowanego autorytetu w temacie radiestezji, pt. „ABC wahadła”. Napisana w bardzo przejrzysty i klarowny sposób, pozwoli na skuteczną naukę wahadełkowania, również z wykorzystaniem niekonwencjonalnych technik. Zawarte w niej informacje pozwolą na ujrzenie szybkich efektów nauki.

Z wykorzystaniem różdżki

Innym doskonałym podręcznikiem pozwalającym wejść w świat radiestezji, również z wykorzystaniem wahadełek i różdżek jest „Kurs radiestezji praktycznej” Tomasza Sitkowskiego.
Zawiera ona informacje pozwalające na skuteczną naukę wykrywania oraz lokalizowania pasm zadrażnień, wyszukiwania i odróżniania terenu geopatycznego od obojętnego, wyszukiwania miejsc pod budowę studni poprzez rozwijanie umiejętności wykrywania wody i lokalizacji jej ujęć oraz wielu innych umiejętności.
Jest znakomitą pozycją zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych praktyków, którym daje możliwość zrewidowania i korekty dotychczas nabytych umiejętności.

Autorami ww. książek są doświadczeni radiesteci – wiedza w nich opisana została przez nich zastosowana i sprawdzona w praktyce, dzięki czemu ma się pewność, że działania podjęte według danych wskazówek będą cechowały się wysoką skutecznością.

Please follow and like us: