Temat teorii spiskowych obecny jest od wieków, a jedną z najważniejszych hipotez jest kwestia kosmitów – czy istnieją? Czy starożytni astronauci odwiedzali Ziemię i wpłynęli na rozwój naszej cywilizacji? Na te pytania próbują odpowiedzieć książki o UFO i obcych cywilizacjach. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę trzech najciekawszych tekstów o UFO, dzięki którym odkryjecie prawdę o przybyszach z kosmosu!

Jakie książki o UFO na początek?

Wspomnienia z przyszłości, Erich von Däniken

Opus magnum jednego z najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy paleoastronautyki. We „Wspomnieniach z przyszłości” Däniken stawia niewygodne pytania dotyczące historii starożytnych cywilizacji. Autor zauważa, że większość antycznych kultur niezależnie od siebie pozostawiła po sobie rysunki i obrazy mogące wskazywać na kontakty z przybyszami z kosmosu. Däniken zastanawia się nad tym, czy słynne budowle takie jak Stonehenge czy piramidy faktycznie zostały zbudowane jedynie siłą ludzkich mięśni, a także analizuje wizerunki starożytnych bóstw, których atrybuty przypominają współczesne wyobrażenia na temat statków kosmicznych. „Wspomnienia z przyszłości” to klasyczna już pozycja, z którą zapoznać się powinien każdy początkujący ufolog.

Bogowie Edenu, Andrew Collins

Książka Collinsa rozwija tezy wysunięte przez Dänikena, przy okazji z nimi polemizując. Amerykański badacz analizuje najważniejsze odkrycia archeologiczne w historii, zastanawiając się nad ich znaczeniem w kontekście paleoastronautyki. Collins wysuwa zaskakującą tezę, zgodnie z którą starożytni bogowie zwani Starymi Bogami są rasą obcych, którzy przez tysiące lat sterowali z ukrycia rozwojem ludzkości. „Bogowie Edenu” śledzą historię powstania biblijnego Edenu, który, zdaniem autora, jest realnie istniejącym miejscem pierwszego lądowania obcej cywilizacji. Collins podejmuje także temat egipskich piramid i Sfinksa – wysuwa dowody, które wskazują na to, że cywilizacja starożytnego Egiptu jest znacznie starsza, niż wydaje się obecnie historykom. „Bogowie Edenu” okazali się na tyle ogromnym sukcesem wydawniczym, że autor za zarobione pieniądze kontynuował swoje poszukiwania i wydał kolejne książki traktujące o obcych cywilizacjach.

Archeologia pozaziemska, David Hatcher Childress

Autor książki, archeolog z wykształcenia i podróżnik z zamiłowania, analizuje liczne fenomeny uwiecznione na zdjęciach wykonanych przez sondy kosmiczne. Childress przygląda się m.in. słynnej twarzy z Marsa i zastanawia się nad przyczynami powstania tego tajemniczego dzieła. Kim byli jego budowniczowie? A może marsjańska twarz faktycznie jest formacją powstałą w sposób naturalny? Autor nie zatrzymuje się na tych pytaniach i w „Archeologii pozaziemskiej” analizuje ponad 200 zdjęć pokazujących niewyjaśnione fenomeny. Childress przybliża historię kanałów na Marsie odkrytych jeszcze przez Galileusza, a także opowiada fascynującą historię marsjańskiego Stonehenge, wielkiej, monolitycznej struktury, która przypomina swój ziemski odpowiednik. „Archeologia pozaziemska” to fascynująca książka łącząca w sobie tematykę UFO z konwencjonalną archeologią.

Propozycje ciekawych tytułów znajdziesz również w tym filmie:

Please follow and like us: